Formula 3 bajnokság (GTR Masters, 2016 tavasz) – Road America

Tegnap (2016. április 12.) nekiveselkedtem második Formula 3-as „versenyhétvégémnek” is (az egyik piros-fehér „Marlboro-Senna” színezés, 12-es rajtszámmal), ezúttal Road America zöldövezetben fekvő pályáján. Sokat nem készültem a versenyre, mivel más bajnokságokban is megyek, így a pálya jobban betanulása a szabadedzésre maradt. Sőt, igazából a második verseny kvalifikációján futottam meg a toronymagasan legjobb körömet. De kezdjük az első versennyel! Rajt a 20. helyről, majd 2 kör után már a 10. pozícióban autóztam, nem volt eseménytelen ez a két kör. Néhány kicsúszásnak köszönhetően hamarosan már 6. voltam, de a végére kissé elfogytak a gumik és két gyorsabb, felzárkózó versenyző két megcsúszásomnak köszönhetően el tudott menni. Sebaj, előre aláírtam volna a 8. helyet 🙂

Második verseny – Ez nem tartott túl sokáig, jóformán az első kanyarig. Itt egy tömegbalesetből kifolyólag kiütött egy másik autó, futómű megsérült, értelmetlen volt folytatni…