Assetto Corsa – Ferrari 288 GTO verseny Toscana Grande Premio verzióján

Assetto Corsa - Ferrari 288 GTO

Újabb klasszikus sportkocsit próbáltam ki a Ferrari 70th Anniversary pack (katt ide!) kínálatából, ezúttal a 288 GTO modellt. Napsütötte Toscana pedig pont ideális helyszín volt ehhez egy öt körös verseny erejéig. A kocsi remek és legalább annyira gyenge fék van rajta, mint a tegnap próbált 250 GTO modellen, ezt is szokni kell. Hiába na, a nyolcvanas évek elején 400 lóerőt már kipréseltek a 2,8-as V8-asból (innen ered a 288-as típusjelzés), de a fékek és a gumik még nagyon messze voltak a ma megszokottaktól.

Ami viszont feltűnő volt, hogy az AI (gépi ellenfelek) gyorsasága finoman szólva nem volt túl jó. Minden csúszkájukat maximumra tolva is másodperceket vertem rájuk egy körön és annak ellenére bő 20 másodperccel nyertem, hogy utolsó helyről indultam és még ki is csúsztam. Itt valami nagyon el van kalibrálva.

Innen tudod a pályát letölteni: Toscana letöltés